Sport w społeczeństwie odgrywa bardzo ważną rolę, która już od starożytności powoduje radość wśród kibiców sportowych i wszystkich osób w to zaangażowanych. Ten, kto zna cytat: ?Chleba i Igrzysk? ten wie, o co chodzi i doskonale sobie zdaje sprawę, jak ważny jest sport dla społeczeństwa.
Piłka nożna, koszykówka czy siatkówka, to dyscypliny, które zna i podziwia chyba każdy, jednak co z pozostałymi rodzajami rywalizacji?
Motoryzacja w sporcie pojawiła się praktycznie od razu po wynalezieniu samochodu czy motoru. Takie dyscypliny jak Formuła, które uchodzą za jedne z najdroższych na świecie, nie mają tak dużo fanów i obserwatorów jak choćby sporty wymienione wcześniej. Na tym przykładzie trzeba powiedzieć, że sporty motoryzacyjne to nie tylko pieniądze z transmisji i sprzedawanych biletów, ale przede wszystkim prestiż dla marek biorących udział w tych zawodach. Dla Ferrari ważniejsze jest zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji konstruktorów niż zarobienie kilku milionów, ponieważ pierwsze miejsce równoznaczne jest z reklamą marki i o wiele większymi przychodami.